CO SMAKUJE TWOJEJ SKÓRZE?
Mezoterapia igłowa jest jednym z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Posiada ogromną skuteczność i żaden zabieg w gabinecie nie spowoduje tak intensywnego dostarczenia składników aktywnych, jak właśnie intradermoterapia.
Polega na cyklicznym, śródskórnym a czasem podskórnym podawaniu na ograniczonej powierzchni, małych dawek substancji odżywczych i stymulujących, które zawierają m.in. witaminy, aminokwasy, minerały, kwas hialuronowy i wyciągi roślinne.
Naturalne jest, że z wiekiem pojawiają sie zmarszczki, skóra traci elastyczność, jędrność, widać cechy odwodnienia a także przebarwienia. Procesy te doprowadzają do zmian w rysach i owalu twarzy. Intradermoterapia wychodzi naprzeciw temu co nieuniknione, opóźniając i niwelując powyższe procesy.
Roztwory stosowane w zabiegu są najczęściej mieszanką kilku odpowiednio dobranych substancji aktywnych /są stale badane i rozszerzane/. W kilku ostatnich latach pojawiły się nowe substancje - komórki macierzyste, osocze bogatopłytkowe i fibryny.
Mezoterapia igłowa wykonywana jest w celu stymulowania naturalnych procesów regeneracji. Zabiegowi poddawane są takie części ciała jak: twarz, szyja, dekolt, grzbiety rąk, ramiona, piersi, brzuch, uda, pośladki oraz owłosiona skóra głowy.
W trakcie wykonywania dochodzi do biorestrukturyzacji i biostymulacji skóry.
Biorestrukturyzacja - odbudowa składników skóry poprzez czynnik fizyczny, czyli przerwanie ciągłości naskórka, które jest sygnałem naprawczym. Na skutek działania czynników zapalnych dochodzi do przyśpieszenia procesów gojenia i odbudowy skóry.
Biostymulacja aktywuje funkcje bioligiczne skóry w celu poprawienia jej fizjologii. Dzięki temu dochodzi do poprawy elastyczności i jędrności, do przyśpieszenia procesów gojenia i odbudowy oraz odtworzenia fizjologicznego środowiska w skórze.
Najważniejsze jest, aby dobrać do problemu odpowiednią terapię. Bardzo dobrze sprawdzają się terapie skojarzeniowe, np. peeling chemiczny i mezoterapia igłowa.
Częstotliwość wykonywania zabiegów uzależniona jest od wieku, stanu skóry i potrzeb, niemniej przyjmuje się około pięciu zabiegów przeprowadzonych co dwa, trzy tygodnie. W celach profilaktycznych zabieg można wykonać trzy razy w roku.
Po zabiegu można zauważyć delikatne wybroczyny /w celu ich eliminacji zaleca się stosowanie żelu arnikowego/.Skóra może być lekko podrażniona i tkliwa przez kilka dni. Należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, basenu, sauny, kąpieli słonecznych oraz przytulania zwierząt. Makijaż może być wykonany po 24 godzinach.
Mezoterapia igłowa zyskała szerokie grono zwolenników. Dzięki różnorodności komponentów gotowych mieszanek mamy ogromne możliwości zabiegowe.
Skierowana jest do osób cierpliwych i świadomych tego, że regeneracja skóry wymaga czasu.