MEZOLIFT – ZASTRZYK MŁODOŚCI
To nowoczesna koncepcja rewitalizacji skóry twarzy i ciała przy użyciu między innymi kwasu hialuronowego. Przeznaczona jest szczególnie w obszarach mających opinię „trudnych do poprawy” /wrażliwa skóra wokół oczu, okolice ust, cienka skóra twarzy i szyi, wrażliwa skóra dekoltu, grzbiety dłoni, wiotka skóra brzucha, wewnętrzna strona ud, wiotka skóra ramion, delikatna skóra piersi, blizny potrądzikowe czy rozstępy/.
Aby odbudować naturalną strukturę skóry wcale nie potrzeba nadzwyczajnych formuł ani składników. Wystarczy dać jej to, czego najbardziej jej brakuje - naturalnych składników, które przestała produkować. To nic innego jak mieszanina intensywnie nawilżających, regenerujących i odżywczych składników /połączenie kwasu hialuronowego, witamin, aminokwasów, mikroelementów i kwasów nukleinowych/. Na efekty nie trzeba długo czekać, ponieważ są widoczne już na drugi dzień po zabiegu. Preparaty pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu co przyczynia się do widocznej redukcji bruzd i zmarszczek. W przypadku skóry wiotkiej przywracają utraconą elastyczność. Utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia. Poprawiają napięcie, strukturę i dają efekt liftingu. Dodają skórze blasku i odmładzają. Zmarszczki znikają. Efekty zabiegu są naturalne i dyskretne.
Dla trwałego, głębokiego nawilżenia mezolift należy powtarzać - dawka uderzeniowa to 2 - 3 zabiegi co 4 tygodnie, a następnie 1 zabieg przypominający co 5 - 6 miesięcy. Jest to poważna inwestycja we własną skórę, ale warta zachodu.
Foldery reklamowe głoszą, że mezolift to zabieg, który można zrobić w przerwie na lunch - szybki, bezbolesny, bezproblemowy. Nie jest to jednak aż takie proste. Do każdego zabiegu trzeba się przygotować. Przez około tydzień przed planowanym mezoliftem nie należy przyjmować niektórych leków /przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych/. Twarz powinna być czysta, bez makijażu. Na miejsca objęte zabiegiem można wcześniej nałożyć krem znieczulający. Po około 20 minutach można ostrzykiwać twarz lub wybrane partie ciała. Następnie wykonuje się masaż ostrzykiwanych miejsc, aby mieszanka dobrze się wchłonęła. Na koniec nakłada się krem z witaminą K ograniczający powstawanie zasinień w miejscu nakłuć. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, obolała, czasem występują grudki podskórne zanim preparat dobrze się wchłonie. Wrażliwa skóra może być narażona na drobne zasinienia, które znikną po około dwóch dniach. Jak widać robienie zabiegu „w przerwie na lunch” wcale nie jest dobrym pomysłem.
Przeciwwskazania:
- uczulenie na kwas hialuronowy
- choroby autoimmunologiczne
- niewyrównana cukrzyca
- zakażenia okolicy zabiegu
- ciąża i okres karmienia.