MEZOTERAPIA INIEKCYJNA
Pozwala na uzyskiwanie szybkich i oczekiwanych efektów poprzez zastosowanie odpowiednich preparatów /mezokoktajle multiwitaminowe z dodatkiem aminokwasów, polipeptydów, kwasu hialuronowego, mikroelementów, czynników wzrostu, koenzymów/ w miejsca, gdzie powinny oddziaływać /twarz, szyja, dekolt, dłonie, stopy, ramiona, kark, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda, brzuch, luźna skóra nad kolanami czy łokciami, rozstępy/. To iniekcje śródskórne lub podskórne substancji biologicznie czynnych, które zapewniają wysoką skuteczność i efektywność działania. Używane są do tego gotowe produkty zamknięte w sterylnych fiolkach bądź ampułkach. Substancje aktywne powinny być dobrane w zależności od rodzaju zabiegu i oczekiwań. Po zabiegu pozostają minimalne ślady na skórze w postaci punkcików /zanikają w przeciągu 6-24 godzin/.
Mezoterapia zmniejsza objawy starzenia się skóry /zwiotczenie czy zmarszczki/. Zwiększa produkcję elastyny, kolagenu i stymuluje metabolizm komórek. Po serii zabiegów skóra wygląda znacznie młodziej i zdrowiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie a głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest znaczna poprawa jędrności i napięcia. Mezoterapię można swobodnie łączyć z innymi zabiegami odmładzającymi osiągając jeszcze korzystniejsze rezultaty .
Jeśli osoba poddawana zabiegowi ma bardzo wiotką skórę może sobie pozwolić na silniejszy koktajl np. mezolift.
Peeling wykonany przed mezoterapią ułatwia wchłonięcie składników odżywczych.
W przypadku cellulitu - zabieg mezoterapii powoduje wzmożony przepływ krwi i limfy, zmniejsza proces włóknienia tkanki łącznej i doprowadza do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem działania jest wygładzenie skóry oraz docelowo zmniejszenie cellulitu. Zastrzyki zawierają m.in. kofeinę, która pobudza krążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, rutyny i nostrzyka żółtego, które pobudzają ich metabolizm. Stanowi uzupełnienie stosowanych i powszechnie znanych zabiegów. Wspiera modelowanie sylwetki, poprawia jędrność brzucha i wysmukla ciało.
Mezoterapia jest stosowana także w przypadku nadmiernej utraty włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych po ciąży i w okresie menopauzy, stresu, sytuacji poinfekcyjnych, łysieniu męskim i żeńskim. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych i witamin można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost wcześniej utraconych.
Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia
- zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
- stany zapalne skóry
- wirusowe zapalenie wątroby
- reumatoidalne zapalenie stawów
- czynna choroba nowotworowa
- niewyrównana cukrzyca
- antybiotykoterapia
- przyjmowanie leków sterydowych