KWAS HIALURONOWY

Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego uważany jest za „perełkę”w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Znalazł zastosowanie jako oddzielna metoda odmładzania i poprawy wyglądu twarzy i ciała. Jest powszechnie używany do korekcji zmarszczek, wypełniania bruzd, podkreślania konturu i powiększania ust, poprawy rysów, ujędrniania i odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości nie tylko daje efekt wizualnej redukcji zmarszczki, ale także bardzo silnie nawilża skórę w miejscu aplikacji. Jego główną cechą jest wiązanie wody. Właśnie dzięki temu skóra jest jędrna i sprężysta. Tworzy rodzaj podłoża, w którym zawieszone są włókna kolagenu i elastyny. Łącząc je ze sobą sprawia, że skóra ma odpowiednią gęstość, jest grubsza i mocniejsza. Kwas hialuronowy wykorzystywany do zabiegu jest preparatem syntetycznym, nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej, jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce.

Po wstrzyknięciu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy. Zabieg trwa krótko - w zależności od liczby miejsc /punkty iniekcji/ zajmuje to około 15-20 minut.

Efekty są natychmiastowe i naturalne, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po kilku miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Okres utrzymywania się efektów zależy od wieku, rodzaju skóry, trybu życia /palenie papierosów i wystawianie skóry na słońce i działanie promieni UV może skrócić czas działania/.

Kwas hialuronowy zawarty w stosowanych preparatach pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Można go bezpiecznie stosować o każdej porze roku.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne skóry
  • infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze

Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry /laseroterapia, peeling chemiczny/ powinien wynosić min. 3 tygodnie.

Objawy niepożądane:

  • zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia materiału - objawy te znikają w ciągu 72 godzin
  • nadwrażliwość w miejscu korekcji
  • wynaczynienie krwi /siniaki/ - może utrzymywać się ok. tygodnia.