CELLULIT

Nazywany także lipodystrofią gynoidalną. Powszechnie znany jako nieestetycznie wyglądające zmiany na skórze porównywalne do skórki pomarańczy. Związany jest z zaburzeniem funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej oraz układu żylno - limfatycznego. Za główne przyczyny jego powstawania uznaje się hormony, genetykę i czynniki środowiskowe. Dotyka przede wszystkim kobiety, zarówno otyłe jak i szczupłe a także aktywne fizycznie. Może zacząć rozwijać się we wczesnym okresie /dojrzewanie/ lub dopiero później /ciąża, menopauza/. Występuje na pośladkach, brzuchu, biodrach, udach, nad kolanami i ramionach.

Alidya to preparat, który jest rozwiązaniem zalecanym w celach korekty zmian profilometrycznych powierzchniowych skóry spowodowanych lipodystrofią gynoidalną. Uruchamia on wiele ważnych mechanizmów w tkankach poprawiając ich funkcjonalność: chelatacja metali i rozpuszczanie toksyn;  drenaż osmotyczny macierzy - działanie przeciwobrzękowe i utrata centymetrów w obwodach;  poprawa krążenia tętniczego - lepiej dotleniona skóra; alkaizacja macierzy pozakomórkowej - zakwaszone środowisko uniemożliwia sprawne wymiany komórkowe;  odbudowa protein macierzy pozakomórkowej - fizjologiczna regeneracja tkanek; działanie przeciwutleniające - procesy wolnorodnikowe bardzo sprzyjają rozwojowi cellulitu.

Zabieg z zastosowaniem preparatu Alidya polega na tradycyjnej mezoterapii iniekcyjnej /bezpośredniej aplikacji w tkankę podskórną/. Jest bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Trwa około 20 minut. Istnieje możliwość pojawienia się siniaczków, zaczerwienienia skóry czy u osób wrażliwych - niewielkiej bolesności obszaru poddawanemu zabiegowi, jednak są to objawy mało uciążliwe i szybko mijają.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Należy pamiętać by nie stosować przez 12 godzin żadnych kosmetyków w miejscu iniekcji i unikać bezpośrednich źródeł ciepła /ekspozycja na słońce, solarium, sauna, ciepło z kominków itp/. Wskazane jest wykonanie masażu klasycznego lub drenażu limfatycznego około trzy dni po zabiegu a także zwiększyć aktywność fizyczną.

Skuteczność terapii gwarantuje wykonanie serii 5 -7 zabiegów w odstępie tygodnia.

W celu podtrzymania rezultatu, zaleca się powtarzanie terapii raz w roku.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • cukrzyca
  • choroby tarczycy
  • ostre choroby nerek i wątroby
  • poważne alergie
  • stany zapalne w miejscu zabiegu i w bezpośrednim sąsiedztwie
  • choroby autoimmunologiczne
  • antybiotykoterapia /przerwa 2 tygodnie/