LIPOLIZA INIEKCYJNA I... PO TŁUSZCZYKU
To nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń ciała. Stosowana najczęściej w okolicy podbródka, pleców, ramion, bioder, brzucha, ud i kolan.
Należy pamiętać, że nie jest metodą odchudzania, ale metodą bardzo skutecznej redukcji miejscowych otłuszczeń, trudnych do usunięcia np. poprzez ćwiczenia fizyczne.
W wyniku zabiegu zmniejszone zostają lokalne skupiska tkanki tłuszczowej. W przypadku bioder czy brzucha uzyskujemy redukcję obwodu o kilka centymetrów. Podobne efekty można osiągnąć również w przypadku innych obszarów: pośladków, ud, wałeczków na plecach, ramion, kolan jak również "drugiego podbródka". Otłuszczenia zostają usunięte trwale i nie odtwarzają się, pod warunkiem, że nie dopuści się do znacznego wzrostu masy ciała.
Zabieg polega na podaniu preparatu do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Jest praktycznie bezbolesny. Lipoproteiny transportowane są do wątroby, tam następuje ostateczny rozpad tłuszczów i wydalenie z organizmu.
Podczas zabiegu lipolizy podajemy jedną do kilku ampułek preparatu, zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi. Bezpośrednio po iniekcji odczuwalne są: lekkie swędzenie i krótkotrwałe pieczenie. Przez najbliższe dni może być widoczne zaczerwienienie i obrzęk na obszarze poddanym zabiegowi. Skóra może być lekko bolesna i tkliwa. Stan ten jest normalną reakcją organizmu, nie wymaga specjalnego postępowania i ustępuje samoistnie. Mogą też wystąpić krwiaki, jak po każdym nakłuciu skóry. W razie dolegliwości bólowych można przyjmować doustne preparaty przeciwbólowe, na ogół nie są konieczne. Zaraz po zabiegu można podjąć swoje codzienne czynności.
Terapię prowadzimy w cyklu, który trwa kilka do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 2-4 zabiegów wykonywanych w odstępie 4 tygodni.
Reakcja organizmu na lipolizę iniekcyjną jest zróżnicowana i ma charakter osobniczo zmienny. Szybkość redukcji otłuszczeń różni się zarówno pomiędzy osobami, jak i różnymi obszarami u jednej osoby. Wskazane jest wprowadzenie niskotłuszczowej diety oraz wykonywanie ćwiczeń aerobowych. Można wykonać drenaż limfatyczny.
Przeciwwskazania:
- schorzenia wątroby i nerek
- choroby autoimmunologiczne
- alergia na soję
- alergie skórne
- ostre i przewlekłe infekcje
- ciąża i okres karmienia.