PIĘKNA SKÓRA NA JUŻ - MEZOTERAPIA IGŁOWA

PIĘKNA SKÓRA NA JUŻ - MEZOTERAPIA IGŁOWA

Bardzo popularny, skuteczny i bezpieczny zabieg. Jeden z najczęściej wykonywanych w medycynie estetycznej. Skuteczna metoda wykorzystywana od lat do walki z procesem starzenia się skóry, wypadania włosów oraz terapii zmian skórnych typu cellulit czy rozstępy oraz ich profilaktyki.

Na rynku występuje wiele preparatów ze specjalnie dobranymi substancjami, dzięki którym zabiegi mezoterapii można stosować na twarzy, dekolcie, dłoniach a także na okolicę piersi, ramion, brzucha, ud i pośladków napinając skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą.

Zabieg mezoterapii igłowej polega na podaniu śródskórnym lub podskórnym substancji biologicznie czynnych, które zapewniają skuteczność i efektywność działania. Preparatów, które w swym składzie zawierają między innymi kwas hialuronowy, witaminy, minerały, koenzymy, aminokwasy, kwasy nukleinowe czy peptydy.

Po zabiegu obserwuje się lekki obrzęk, czasem mogą wystąpić drobne zasinienia, które przy pomocy żelu arnikowego skutecznie niwelujemy.
Pierwsze efekty widać w bardzo krótkim czasie już po pierwszym zabiegu, to poprawa nawilżenia i napięcia skóry. Zostaje ona odżywiona i dochodzi do aktywacji procesów jej regeneracji. Staje się ona rozświetlona, elastyczna i jędrna. Wygląda na wypoczętą.
Efekty w dużej mierze zależą od stanu wyjściowego skóry, użytego preparatu, ilości wykonanych zabiegów, stylu życia i wieku oraz problemu z jakim się borykamy.
Zabiegi mezoterapii igłowej wykonujemy w serii 4, w odstępach 2 - 4 tygodni zależnie od użytego materiału, a efekty starczają średnio na 6 - 8 miesięcy. Im stan skóry przed terapią jest lepszy, tym efekt bardziej trwały.

Przed zabiegiem można wykonać miejscowe znieczulenie kremem Emla i będzie całkowicie bezboleśnie. W przypadku zabiegu wykonanego kaniulą lub technice bolusowej, gdzie wykonuje się kilkanaście nakłuć skóry, zabieg można wykonać bez znieczulenia.

Mezoterapia igłowa głównie ma za zadanie nawilżyć i odżywić skórę i tego należy oczekiwać od klasycznych preparatów. Dzięki niej uzyskujemy odmłodzenie, poprawę struktury i jakości skóry twarzy i ciała. Następuje odbudowa kolagenu i elastyny. Regeneracja, napięcie i nawilżenie skóry. Poprawa owalu twarzy i wypełnienie drobnych zmarszczek. Redukcja blizn potrądzikowych, rozstępów i przebarwień. Działanie lipolityczne oraz likwidacja cellulitu. Zahamowanie wypadania włosów i pobudzenie do wzrostu nowych. Nawilżenie i odżywienie skóry głowy.

Możemy sięgnąć również po inne rozwiązania, które dadzą nam oprócz nawilżenia również silne pobudzenie i stymulację do regeneracji skóry. W tym wypadku należy użyć znacznie silniejszych preparatów - stymulatorów tkankowych o podobnym składzie bądź troszkę bogatszym ale znacznie większym stężeniu.

Indywidulane podejście i odpowiednio dobrane preparaty gwarantują doskonałe efekty podkreślające urodę...